Mondi’den Warmhaus kombileri ve radyatörleri için %100 geri dönüştürülebilir oluklu mukavva ambalajlar

Analiz
15 Eylül, 2022
2 dakika okuma süresi
Makaleyi paylaşın
Mondi’den Warmhaus kombileri ve radyatörleri için %100 geri dönüştürülebilir oluklu mukavva ambalajlar
  • Mondi'nin müşteriye özel MonoCorr Box çözümü, beyaz eşya ambalajlarını Türkiye'de %100 geri dönüştürülebilir hâle getiriyor
  • Oluklu mukavva parçalar, geri dönüşümü zor olan genleşmiş polistiren (EPS) köpük parçaların kullanımını ortadan kaldırıyor ve %94 daha az yer kaplıyor
  • Kompakt MonoCorr Box, bir palete %20 daha fazla bitmiş ürün istiflenmesine olanak sağlıyor
  • Amaca uygun ambalaj tasarımı, Warmhaus'un sürdürülebilirlik hedeflerini destekliyor ve müşterilerini memnun ediyor

Ambalaj ve kâğıtta küresel bir lider olan Mondi, ev ısıtmasına yönelik radyatörler ve kazanlar üreten Türk şirketi Warmhaus için tümüyle geri dönüştürülebilen bir ambalaj çözümü yarattı Yeni Monocorr Box, paketlenmiş ürünleri destekleyen ara parçalar da dâhil olmak üzere %100 geri dönüştürülebilir oluklu mukavvadan yapılıyor. Önceki Warmhaus ambalajında, Avrupa genelinde düşük geri dönüşüm oranlarına sahip olan ve atıldıktan sonra genellikle atık depolama veya yakma tesislerine giden genişletilmiş polistiren (EPS) köpük parçalar kullanılmıştı.

Warmhaus, kendi sürdürülebilirlik hedeflerinin yanı sıra yerli ve ihracatçı müşterilerinin gereksinimlerini de karşılamaya yardımcı olacak çevreye duyarlı bir ambalaj çözümü arıyordu. Monocorr Box Türkiye'de kolayca geri dönüştürülebilmekte ve Warmhaus'un  bazı perakendecilerin daha büyük dayanıklı tüketim malları için bile EPS içermeyen ambalajlara geçmeye başladığı Avrupa Birliği'ne olan ihracatını desteklemektedir. Üreticiler gelecekte EPS malzemesi için Genişletilmiş Üretici Sorumluluğu (EPR) ücretlerini de göz önünde bulundurmak zorunda kalabilir.

MonoCorr Box tümüyle geri dönüştürülebilir olmasının yanı sıra lojistik ve nakliye açısından da avantajlar sunmaktadır. EPS köpük parçalara alternatif olarak tasarlanan oluklu mukavva koruyucu parçalar düz bir şekilde istiflenerek teslim edildiği için taşıma sırasında ve depolamada %94 daha az yer kaplar. İnovatif MonoCorr Box tasarımımız önceki EPS koruyuculu çözüme kıyasla daha kompakttır. Yüksekliği %6 azaltılmış dış kutu boyutu, Warmhaus'un her taşıma paletine %20 daha fazla ürün istiflemesine olanak tanımaktadır.

 

“Sert köpük ürünlerin doğurduğu zorlukların üstesinden gelen bir çözüm arıyorduk. Enerji tasarrufu ve çevreyi koruma konusunda kararlıyız ve ürün ambalajlarımızın da aynı standartları yansıtmasını istiyoruz. Oluklu mukavva ambalajlar sürdürülebilirlik avantajlarının yanı sıra ürünlerin korunmasını, güvenli ve uygun maliyetli bir şekilde taşınmasını ve depolanmasını da iyileştirebilir. Geçen Ağustos ayından bu yana Monocorr kutularını kullanıyoruz ve müşterilerimizden olumlu geri bildirimler aldık.”

Fatih Aydın, Warmhaus Satın Alma Birimi Lideri.

 

"EcoSolutions yaklaşımımızla müşterilerimizin sürdürülebilir ambalaj beklentilerini karşılamayı ve aynı zamanda istifleme ve sevkiyat süreçlerinin verimliliğini artırmayı başardık. Bu, Türkiye ve diğer tüm pazarlar için ideal bir çözümdür. EPS köpük parçaların ortadan kaldırılması, beyaz eşya ve diğer ev aletlerine yönelik ambalajların döngüsel bir ekonominin parçası hâline getirilmesinin anahtarıdır. Monocorr Box ürünümüz gibi çözümler, beyaz eşya sektörünün EPS köpüğü kullanımını terk etmesine ve tümüyle geri dönüştürülebilir ambalajlara geçmesine önemli ölçüde katkıda bulunabilir."

Mondi Tire Kutsan Satış ve Pazarlama Direktörü.

Ürünler ve çözümler
Oluklu mukavva ambalaj
Makaleyi paylaşın