Kurumsal Sosyal Sorumluluk

DAHA İYİ BİR DÜNYAYA KATKIDA BULUNUYORUZ

Destek verdiğimiz sosyal sorumluluk projelerimiz

Topluma ve çalışanlarımıza karşı olan sosyal sorumluluğumuzun sadece farkında olmak değil, bunun için sorumlu davranmak gerektiğinin farkındayız. Ortak hedeflerimizden biri de bu sorumluluğun sürdürülebilir olmasıdır. Ayrıca şirketimizde sürdürülebilirlik ve kurumsal sorumlulukla ilgili tüm yerel başarılar takdir edilmektedir.

Temsil ve çeşitliliği genişletmede önemli ilerlemeler kaydedilmiş olsa da hedefimiz, merkezinde tüm seslerin duyulduğu ve yeni fikirlerin hızla kendini hissettirdiği bir ortam yaratmaktır. Faaliyet gösterdiğimiz toplulukları destekleyerek daha iyi bir dünyaya katkıda bulunurken, tüm çalışanlarımızı da bu sürece dahil etmenin önemli olduğuna inanıyoruz.

Mondi Corrugated Turkey olarak, Mondi’nin kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı ile lokal ihtiyaçlar doğrultusunda aşağıda belirtilen alanlarda sosyal sorumluluk projelerine destek vermeye devam ediyoruz.

 • Eğitim
 • Sağlık
 • Çevre
Forest image

Sosyal Sorumluluk projelerimizden bazıları:

 • Tire Devlet hastanesinin (250 yatak kapasiteli) proje çizimlerine destek olmakla kalmayıp hastanenin açılışı aşamasında tüm bilgisayarları, MR cihazı desteğinde bulunulmuştur. Bu destek Pandemi döneminde maske, tulum ve dezenfektan yardımları olarak devam etmiştir.
 • 2021’in yaz aylarında Ege ve Akdeniz bölgelerinde geniş bir alanı etkileyen büyük orman yangınları sonrasında, daha iyi bir dünyaya katkıda bulunmak amacıyla Mondi Group Hatıra Ormanı projesini Mondi Group'un Türkiye’deki şirketleri Mondi Tire Kutsan, Mondi Olmuksan, Mondi İstanbul Ambalaj ve Mondi Kalenobel’in işbirliğiyle hayata geçirdik.
 • İzmir Tire ilçesinin girişinde meydana gelen çok sayıda trafik kazası sebebi ile; yaya üst geçidi yapılmıştır.
 • Ege Üniversitesi Tire Kutsan Meslek Yüksek Okulu inşaatı gerçekleştirilmiştir. İlerleyen tarihlerde okulun ihtiyaçları karşılanmış ve yakın zamanda da okul kütüphanesi yenilenmiştir.
 • Tire Kutsan Anadolu lisesi inşaatı gerçekleştirilmiş, aynı şekilde ilerleyen tarihlerde okulun ihtiyaçları karşılanmıştır.
 • Milli Eğitim Müdürlüğüne, şirketimizde artık kullanılmayan 20’den fazla bilgisayar bakımdan geçirilerek köy okullarına verilmek üzere teslim edilmiştir.
 • İzmir Büyükşehir Belediyesi, Tire Belediyesi, Tire Kaymakamlığı gibi kurumlara afet döneminde ve sosyal sorumluluk projelerinde kullanmaları için 100‘lerce ücretsiz kutu gönderilmiştir.
 • 2007 yılında hayata geçirdiğimiz "Kağıdı Yaşatalım" projesinin dördüncü yılında 60 ilkokulda 16 bin 250 öğrenciye ulaşılmış olup kaynakları etkin kullanmak ve kağıdın geri dönüştürülebilmesi konusunda öğrenciler bilinçlendirilmiştir.
 • LÖSEV'in Türkiye genelinde binlerce lösemili çocuğa ve ailelerine yaptığı gıda ve giyim yardımlarında gerekli olan 5 bin 454 adet ihtiyaç paketi LÖSEV'e bağışlanarak destek olunmuştur.
 • 2019 yılında KAÇUV işbirliği ile kanserle mücadele eden çocuklara bağış toplayarak destek olabilmek adına 25 kişilik gönüllü bir ekip İstanbul Maratonu'nu koştuk. 2020 yılında İzmir’de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremden sonra bölgede kanser tedavisi gören çocuklara yardım etmek için çalıştık. Yine KAÇUV işbirliği ile Ege Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi gören 119 çocuğa Umut Dolu Kutular gönderilmesine katkı sağladık. Aynı zamanda, depremden etkilenen ailelere soğuk havalarda izolasyon ihtiyaçlarını karşılamaları için destek olduk.