Mondi, Mondi Tire Kutsan ve Mondi Olmuksan'ın Türkiye'deki birleşmesini tamamladı

Basın Bülteni Ürünler ve çözümler
25 Eylül, 2022
3 dakika okuma süresi
Makaleyi paylaşın
Mondi, Mondi Tire Kutsan ve Mondi Olmuksan'ın Türkiye'deki birleşmesini tamamladı

Mondi, Temmuz 2022'de yaptığı duyurunun ardından, Mondi Tire Kutsan Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş. ile Mondi Olmuksan Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş.’nin birleşmesiyle ilgili tüm koşulların tamamlandığını ve GÜN AY 2022'den itibaren yürürlüğe girdiğini doğruladı. An itibarıyla Mondi, Mondi Turkey Oluklu Mukavva Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş. hisselerinin %84,65'ine sahip bulunuyor.

Resmi adı Mondi Turkey Oluklu Mukavva Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş. olan yeni kuruluş, Mondi Group’un Oluklu Mukavva Ambalaj iş biriminin bir parçasıdır. Mondi Turkey Oluklu Mukavva Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş.,  ülke genelinde 9 oluklu mukavva çözüm fabrikası, Tire'de bir kağıt fabrikası ve Adana'da bir atık kağıt geri dönüşüm tesisinden oluşan bir ağla faaliyet gösteriyor. Firma 1.600'den fazla çalışan istihdam ediyor ve Borsa İstanbul’da (İMKB) işlem görüyor.

Mondi Corrugated Solutions (Oluklu Çözümler) COO'su Armand Schoonbrood, şunları söylüyor: "Hızla büyüyen Türkiye oluklu mukavva pazarındaki konumumuzu önemli ölçüde güçlendiren ve bölgedeki mevcut ve yeni müşterilere yönelik sunduğumuz olanakları genişleten bu birleşmeyi tamamladığımız için çok mutluyuz. Müşterilerimiz, özellikle FMCG, eTicaret ve endüstriyel pazar sektörlerinde sürdürülebilir ambalaj çözümlerine yönelik artan talebi karşılamak için yenilikçi, rekabetçi ürünler ile kapsamlı ve tamamlayıcı bir ürün portföyünden yararlanıyor.”

Mondi Hakkında

Mondi, tasarımları sayesinde sürdürülebilir, yenilikçi çözümler üreterek daha iyi bir dünyaya katkıda bulunan, ambalaj ve kâğıt alanında küresel bir liderdir. İşimiz, ormanları yönetmek, kağıt hamuru, kağıt ve film üretmekten, mümkün olduğunda kağıt, faydalı olduğunda plastik kullanarak sürdürülebilir tüketici ve endüstriyel ambalaj çözümleri geliştirmeye ve üretmeye kadar varan bir değer zinciri boyunca entegre edilmiştir. Sürdürülebilirlik, iklim konusunda harekete geçen, yetkilendirilmiş insanlar tarafından yaratılan döngüsellikle yönlendirilen çözümlere odaklanan 2030'a yönelik iddialı taahhütlerimizle, stratejimizin merkezinde yer alıyor.

Mondi, 2021 yılında sürdürdüğü faaliyetlerinden 7 milyar Euro ciro geliri ve 1,2 milyar Euro FAVÖK altında gelir elde etti. Tüm dünyada 21.000 kişiyi istihdam eden Mondi, Grubun FTSE100 endeksine dahil olduğu Londra Menkul Kıymetler Borsası'nda (MNDI) premium listelemede ve ayrıca JSE Limited'de (MNP) ikincil (secondary) listelemede bulunuyor.

Mondi Turkey Oluklu Mukavva Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş. Hakkında

Mondi Group oluklu mukavva ambalaj iş biriminin bir parçası olan Mondi Turkey Oluklu Mukavva Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş. değer zinciri boyunca ürünlerin nihai tüketiciye ulaşana kadar korunmasını, taşınmasını ve sergilenmesini sağlayan kutu kağıdı ve oluklu mukavva çözümlerinin lider bir üreticisi olarak faaliyet gösteriyor. Mondi Turkey Oluklu Mukavva Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş., ülke genelinde dokuz oluklu mukavva çözümü tesisi ve Tire'de bir kutu kağıdı fabrikasının yanı sıra Adana'da da bir atık kağıt geri dönüşüm tesisinden oluşan bir ağı işletiyor.

Müşterilerin sürdürülebilir ve katma değerli ambalaj konusundaki uzmanlarla iş birliğini sağlayan bir müşteri katılım merkezi olan Tire’deki ThinkBox tesisinde ilk elden deneyimleyebilecekleri müşteri odaklı bir yaklaşım benimseniyor. Çok çeşitli ambalaj uygulamalarına ve birçok faklı sektöre yönelik yenilikçi tasarımlarıyla öne çıkan Mondi Turkey Oluklu Mukavva Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş., en gelişmiş baskı ve yapıştırma teknolojilerini de sunuyor. Oluklu mukavva kutuların dayanıklı, baskı yapılabilir, geri dönüştürülebilir olması ve müşteriye özel ihtiyaçlara uyarlanabilmesi sayesinde, bu ürünler hızlı tüketim, e-ticaret ve perakendeye yönelik kullanımlarının yanı sıra endüstriyel ve ağır yük uygulamaları için de ideal bir çözüm oluşturuyor. 1.600'den fazla çalışana istihdam sağlayan Mondi Turkey Oluklu Mukavva Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş. Borsa İstanbul’da (BİST) işlem görüyor.

Daha fazla bilgi için mondigroup.com.tr web sitesini ziyaret ediniz.