Mondi Performance Laboratory

ULAŞIM SIRASINDA AMBALAJI GÜVENLİ HALE GETİRMEK

Mondi Performance Lab
 • Uluslararası güvenli ulaşım birliği sertifikalı
 • APASS ağının AMAZON onaylı üyesi

Oluklu mukavva iş alanımızda ambalajınızın ürününüze uygunluğundan ve size özel tedarik zincirinizde onu koruduğundan emin olmak üzere standartlaştırılmış ISTA testleri uygulanır.

Tedarik zinciriniz ve müşteri kitlenizde sıfır kaybı garantileyin

Paketinizin (ürününüz ve ambalajınız) test edilmesi ürününüzün kırılması ve şikayet risklerini ortadan kaldırır ve böylece maliyetleri, itibarınıza gelebilecek zararı ve genel CO2 ayak izini azaltır. Ayrıca iş ortaklarınızın ve nakliye şirketinizin gerekliliklerini karşılayan ambalajın emniyetinden de fayda sağlarsınız.

Veriye dayalı performans değerlendirme testleri ambalajınızın veya ürününüzün farklı tehlikelere karşı dayanıklılığını net bir şekilde anlamanızı sağlar. Ayrıca herhangi bir performans sorununu ya da tasarımdaki zayıf noktaları belirlemeye yardım ederek hızlı problem çözmeye yardımcı olur.

eTicaret’in de kendi ölçütü var– ISTA 6, APASS

eTicaret kanallarıyla ilgili de mümkün olan en iyi desteği sağlamak için Mondi ISTA laboratuvarı aynı zamanda Amazon Ambalaj Destek ve Tedarik Ağı APASS’ın Amazon onaylı bir üyesidir. Bu da laboratuvarımızı, eTicaret lojistiğinde ambalaj hacmini düşürmek üzere bir çevrimiçi pazaryeri pazar standardı olan Amazon’un Tier 1-3 uyumlu ambalajların (FFP, SIOC ve PFP) testi için uygun bir iş ortağı olarak konumlandırıyor.

Değerlendirme ya da sertifikasyon – yardıma hazırız

İster sertifika temin etmeniz gerekiyor olsun, ister ambalaj çözümünüzün bağımsız bir değerlendirmesini istiyor olun, size yardım etmek için buradayız.

Deneyimli laboratuvar çalışanlarımız çok çeşitli sektörlerle çalışır ve test detaylarını size özel talepleriniz doğrultusunda, sizinle birlikte tanımlarlar.

Standart test raporları ya da spesifik sertifikasyonlar için kısa tamamlama süreleri sunarlar. Talep üzerine, daha uygun mukavva kalitesi ya da tasarımı gibi geliştirme önerileri de sağlayabiliriz.

Laboratuvar hizmetleri

Çek Cumhuriyeti České Budějovice’de bulunan (Mondi Bupak) Mondi ISTA sertifikalı ambalaj performans laboratuvarında aşağıdaki testler yapılıyor:

 • Sıkıştırma (clamp)
 • Titreşim
 • Düşme
 • Basınç

Sertifikalar ve test raporları

 • ISTA 1 Serisi: Simüle Edilmemiş Sağlamlık Performans Testleri (A-D, G,H)
 • ISTA 2 Serisi: Kısmi Simülasyon Performans Testleri (C)
 • ISTA 3 Serisi: Genel Simülasyon Performans Testleri (A,B,F)
 • ISTA 6 Serisi: Üye Performans Testleri
  • 6-FEDEX-A
  • 6-SAMSCLUB
  • Tier 1 (FFP) ISTA 6-Amazon.com SIOC (A,B,D,G,H)
  • Tier 2 (SIOC) ISTA 6-Amazon.com SIOC (A, B, D, G, H)
  • Tier 3 (PFP) ISTA 6-Amazon.com Over Boxing

ISTA 6 sertifikasyonları hakkında

APASS nedir?

Amazon Ambalaj Destek ve Tedarik Ağı (Amazon Packaging Support and Supplier Network - APASS) tedarikçileri, satıcıları ve üreticileri, Amazon’un başlattığı üç kademeli ambalaj standardına göre ürünlerinin Prep Free Packaging – PFP (Hazırlık Gerektirmeyen Ambalaj), Ships in Own Container – SIOC (Kendi Paketinde Nakliye) ya da Frustration Free Packaging – FFP (Zahmetsiz Ambalaj) olarak sertifikalandırmalarına destek vermek üzere oluşturuldu. Bu ağ vasıtasıyla, Amazon, Amazon Ambalaj Sertifikasyonları ile uyumlu ambalaj testi, tasarım ve temini konusunda yardım edebilecek şirket ve laboratuvarların bir listesini sunuyor. Bu listeye Amazon tedarikçileri erişebiliyor.

Bu ambalaj standartlarını karşılayarak Amazon satıcıları ve tedarikçileri maliyetlerini ve yeni ürün kayıt süresini büyük ölçüde azaltabiliyor.

APASS Ağ listesi Amazon satıcılarına ISTA testlerini yapabilecek düzgün ekipman ve becerilere sahip ISTA sertifikalı laboratuvarları kolaylıkla bulabilmelerine olanak tanıma amacını taşıyor. Nakliye için Amazon’u kullanan satıcıların henüz APASS ambalaj sertifikasyon hizmetlerini kullanmak zorunluluğu bulunmuyor. Eğer bu hizmetleri kullanmayı seçerlerse ilgili APASS üyeleriyle doğrudan sözleşme yapıyorlar. Hizmetin türü ihtiyaçlara ve ambalajın tipine (örn. azami toplam ağırlığa dayalı ambalaj performansı, içinde spesifik ürün bulunan ambalajın performansı) bağlı oluyor.

Mondi Çek Cumhuriyeti’nde České Budějovice’de ISTA sertifikalı bir laboratuvar işletiyor. APASS ağının resmi bir üyesi olan Mondi, ambalaj test servislerini doğrudan tedarikçilere, satıcılara ve üreticilere Amazon’un sertifikasyon gerekliliklerine uyumlu olarak sunuyor. Bu bağlamda, Mondi Amazon’un üç kademeli ambalaj standardına göre ambalaj geliştirmek ve sertifikalandırmak, düzensiz eTicaret lojistik zincirinde hem mümkün olan en iyi ürün korumasını, hem de marka büyümesini desteklemek üzere maliyet verimliliğini sağlamak üzere markalarla ortaklık yapıyor.